manicure japoński
6 sierpnia 2020 Autor admin Wyłączony

Profesjonalny manicure japoński krok po kroku

Profesjonalny manicure japoński prezentuje się naprawdę okazale, a jego jednym z kluczowych atutów jest to, że można go wykonać samodzielnie w domu. Osoby, które nie chcą wydawać pieniędzy w salonie kosmetycznym, mogą spróbować swoich własnych sił.

Jak wykonać prawidłowo japoński manicure?

Pierwszym i bardzo ważnym krokiem jest dokładna dezynfekcja dłoni. Skupić należy się przede wszystkim na oczyszczeniu i odtłuszczeniu paznokci. Jeżeli jest taka potrzeba, to należy oczywiście odsunąć skórki i wyrównać kształt. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest zmatowienie płytki paznokcia. W zadaniu tym pomóc może profesjonalna polerka. Na rynku dostępne są nie tylko specjalne kostki, ale również bloki polerskie. W dużej mierze to właśnie dzięki polerce wcierane preparaty będą lepiej wnikać w paznokcie.

Wcieranie pasty – o czym należy pamiętać?

Aby wykonać manicure japoński na przygotowane paznokcie, należy dokładnie wetrzeć specjalną pastę. Na półkach sklepowych można znaleźć rewelacyjne szczoteczki ze skóry jelenia, które znacząco ułatwią to zadanie. Pastę należy wcierać do momentu, aż paznokcie zaczną błyszczeń. Ostatnim etapem manicure jest oczywiście jego zabezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na oryginalny puder od renomowanego producenta, który należy dokładnie wcierać w paznokcie. Zaleca się wcieranie pudru tylko w jednym kierunku, dzięki czemu nie trzeba będzie go osłabiać.

Na stronie easynails.pl znajdziesz ofertę na manicure japoński – Warszawa.