Kiedy jest dobry czas na depilację laserową?

<strong>Kiedy jest dobry czas na depilację laserową?</strong>

Depilacja laserowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania niechcianego owłosienia. Dzięki serii zabiegów można pozbyć się niechcianych włosków praktycznie na całe życie. Depilacja laserowa ma niewiele przeciwwskazań i mnóstwo zalet. Wbrew powszechnym opiniom, można ją wykonywać przez cały rok, a nie tylko jesienią i zimą. Dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania owłosienia.

Czym jest laserowa depilacja?

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Jako jedna z niewielu zapewnia trwałą dezaktywację mieszków włosowych i zapobiega ponownemu wzrostowi włosów na danym obszarze. Celem zabiegu jest wychwycenie melaniny znajdującej się w mieszkach włosowych. Laser w kontakcie z tą substancją wywołuje zjawisko fototermolizy, czego efektem jest trwałe uszkodzenie mieszka włosowego. Podczas depilacji laserowej zostaje trwale zniszczona żywa część włosa – jego macierz wraz z otaczającymi ją naczyniami krwionośnymi.

Depilacja laserowa to prosty i bezpieczny zabieg, ważne jednak, żeby przeprowadził ją specjalista. Dlatego najlepiej wybrać się do sprawdzonego kosmetologa lub kliniki medycyny estetycznej. Profesjonalny zabieg depilacji laserowej wykonasz w warszawskiej Klinice Miracki, gdzie specjaliści dysponują najlepszym sprzętem do tego rodzaju zabiegów. Na szczególną uwagę zasługuje najnowszy laser dostępny w tej klinice, światowa nowość w epilacji – laser Again stworzony przez włoską firmę DEKA. Stanowi on połączenie dwóch najskuteczniejszych i uzupełniających się laserów do epilacji – lasera aleksandrytowego o długości fali 755 nm i lasera neodymowo-yagowego o długości fali 1064 nm. System ten zapewnia największą efektywność i bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu. Laser ten umożliwia nie tylko usuwanie włosów ciemnych i grubych, ale też cienkich i jasnych. Jest odpowiednia do każdego fototypu skóry.

Jaka pora roku jest najlepsza na rozpoczęcie depilacji laserowej?

Depilację laserową można wykonywać o każdej porze roku, a więc również wiosną i latem. Warunkiem jest jednak stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, czyli przede wszystkim – ochrony przeciwsłonecznej. Część ciała poddawana depilacji musi być bezwzględnie chroniona przed słońcem. Wiązka lasera emituje promieniowanie, którego działanie utrzymuje się na skórze przez około dwa tygodnie, dlatego bardzo ważne jest, aby w tym czasie nie wystawiać partii ciała, które były poddane zabiegowi na dodatkowe promieniowanie. Istnieje bowiem ryzyko groźnych poparzeń słonecznych i trwałych uszkodzeń skóry w postaci przebarwień. Z opalania należy również zrezygnować kilka dni przed depilacją laserową i pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Opalanie może uwrażliwić skórę na działanie fal świetlnych i spowodować, że wzrośnie dyskomfort podczas zabiegu. Jeśli więc nie wyobrażasz sobie lata bez opalania, zaplanuj depilację laserową w chłodne miesiące. Jeśli nie ma to dla Ciebie większego znaczenia, umów się na zabiegi w dowolnym momencie.

Jak dbać o skórę po zabiegu laserowego usuwania owłosienia?

Bezpośrednio po depilacji laserowej skóra może pozostawać zaczerwieniona, podrażniona i obrzęknięta. Nie należy narażać jej wówczas na dodatkowe podrażnienia. Przez kilka dni zrezygnuj z peelingów i intensywnego pocierania skóry podczas kąpieli. Pierwszego dnia po zabiegu najlepiej sprawdzą się maści, kremy lub inne preparaty o właściwościach kojących, łagodzących i chłodzących. Najbezpieczniej będzie sięgnąć po zalecone przez kosmetologa produkty apteczne. Możesz też użyć żelu aloesowego. Po kilku dniach, kiedy podrażnienia po depilacji całkowicie znikną, możesz wrócić do standardowej pielęgnacji skóry. Nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej, którą powinnaś stosować przez cały czas trwania serii zabiegów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o depilacji laserowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy