Wiele zalet, duża efektowność…

Na początku XXI wieku ogromną popularność zyskał zabieg mikrodermabrazji, czyli bardziej nowocześniejsza metoda dermabrazji. Polega on na między innymi przeprowadzeniu mechanicznego ścierania warstwy rogowej naskórka. Odmiennie do tradycyjnego procesu, mikrodermabrazja pozwala kontrolować stopień ścierania, dlatego też coraz częściej decydują się na niego osoby mają problemy ze skórą.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja nazywana jest również kontrolowanym mikroppelingiem. Wyróżnić należy trzy rodzaje zabiegu, czyli diamentową, tlenową oraz korundową. Dwa ostatnie cieszą się znacznie mniejszą popularnością w stosunku do mikrodermabrazji diamentowej, jednakże są równie skuteczne. Zabieg tlenowy z kolei to metoda najbardziej nowoczesna, a równocześnie – co ważne – najmniej inwazyjna i ingerująca w skórę pacjenta.

mikrodermabrazja - salon kosmetyczny

Warto wiedzieć, że w takich placówkach mikrodermabrazja w Warszawie jest oferowana przez najlepszych fachowców i osoby z doświadczeniem, dlatego też tak chętnie pacjenci borykający się z problemami między innymi nieelastyczności skóry i rogowaciejącego naskórka decydują się na zabieg właśnie w stolicy.

Efekty mikrodermabrazji

Mikrodermabrazję w Warszawie wykonują kliniki cieszące się najlepszą opinią. Warto wiedzieć, że rzeczona mikrodermabrazja między innymi poprawie koloryt skóry, zmniejsza przebarwienia i płytki zmarszczek, a oprócz tego dotlenia, i ożywia  skórę, a także oczyszcza i odblokowuje pory. Pozwala to też pobudzić skórę d produkcji kolagenu i poprawić ukrwienie skóry.