Pękające paznokcie u stóp – co robić?

stopy damskie

Choć zazwyczaj większość osób dba o paznokcie u dłoni, to zapomina się o odpowiedniej pielęgnacji stóp. Pękające paznokcie na stopach to dość powszechny problem – jak sobie z nim radzić?

Jakie są przyczyny problemu?

Aby móc skutecznie przeciwdziałać pękaniu paznokci, trzeba najpierw poznać jego przyczynę. Możliwości jest wiele, warto przyjrzeć się sobie swoim nawykom pielęgnacyjnym. Ściąganie lakieru bez użycia specjalnych środków kosmetycznych, mocne piłowanie płytki czy brak nawilżania paznokci, może przyczynić się w niektórych przypadkach do ich pękania. Oczywiście kłopoty mogą mieć swoje źródło również wewnątrz organizmu. Pękające paznokcie mogą ujawniać braki witamin i minerałów w diecie, co jest bardzo częstym zjawiskiem.

Co robić?

Jak radzić sobie z pękającymi paznokciami u stóp? Czy można jakoś przeciwdziałać powstawaniu takim problemom? Na pewno nie zaszkodzi zmienić dietę na zdrowszą, należy odrzucić używki oraz przetworzone jedzenie i zacząć odżywiać się bardziej racjonalnie i świadomie. Druga sprawa to dbanie o paznokcie i stopy, warto wybrać się do salonu urody i poddać się odpowiedniemu zabiegowi na stopy. Należy zadbać o ich odpowiednie nawilżenie, a także złuszczanie martwego naskórka. Od czasu do czasu, warto zafundować im również specjalną kąpiel, dzięki której będą w zdecydowanie lepszej kondycji.