MASAŻ STEMPLAMI

Masaż stemplami ziołowymi ma swoje źródła w Tajlandii. Nazywany jest Pantai Luar, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza ‘’na nowych brzegach’’, to relaksacyjny masaż całego ciała, który odpręża i koi zarówno ciało jaki i zmysły. Terapia stemplami jest używana w Tajlandii już od ponad 400 lat.

Stemple podgrzewa się aby uwolnić zawarte w ziołach olejki eteryczne, a następnie masuje się nimi całe ciało. W miarę jak stają się coraz chłodniejsze rośnie intensywność masażu, co powoduje, że uwalniają się i wchłaniają w rozgrzaną skórę zawarte w roślinach substancje czynne.

Masaż ten ma na celu przywrócenie harmonii  organizmowi – odblokowuje przepływ energii pozytywnie oddziałuje na krążenie krwi i limfy. Wzmacnia układ odpornościowy organizmu, a także rozluźnia mięśnie i poprawia sprawność ruchową. Jednocześnie zapewnia głęboki relaks, który powoduje w organizmie wiele pozytywnych zmian prowadzących do przywrócenia równowagi i harmonii.  Skóra po zabiegu jest odpowiednio nawilżona i natłuszczona. Odzyskuje tym samym właściwą jędrność o zdrowy kolor.

Masaż stemplami uśmierza ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej. Polecany jest osobom zestresowanym, żyjącym w ciągłym napięciu, otyłym, walczącym z cellulitem i przemęczonym.