Dogłębna regeneracja skóry twarzy

twarz

Zimowa aura, liczne zabiegi dermokosmetyczne czy nadmierny stres to czynniki, które przede wszystkim nie sprzyjają utrzymaniu skóry twarzy w dobrej kondycji, która zapewniłaby im piękny wygląd i zdrowy blask. W takich przypadkach niezbędna jest renowacja skóry z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków, pozwalających jej na przywrócenie dawnego blasku.

Ważna pielęgnacja zimą

Szczególnie zimą skóra wielu osób narażona zostaje na działanie wielu szkodliwych czynników, dlatego szczególnie w tym okresie potrzebuje delikatnej i bardzo starannej pielęgnacji, aby w stanie nienaruszonym znieść panujące niekorzystne atmosferyczne warunki. W tym okresie na bardzo często pojawiają się skórne problemy takie jak dyskomfort, przesuszenie czy liczne zaczerwienienia. Dlatego warto zadbać o pojawienie się w codziennej pielęgnacji preparatów dostosowanych do pory roku, wyciszających skórę, pielęgnujących ją, a przy tym nie zatykających porów.

Pielęgnacja nocna

Renowacja skóry powinna przebiegać zarówno w ciągu dnia jak i nocy. Dlatego poza wyborem kosmetyków dopasowanych do pory roku należy także posiadać takie, które przeznaczone są do stosowania w ciągu dnia, jak i do regeneracji skóry w czasie nocy (co często przebiega znacznie bardziej intensywnie).